Strona Główna · Dla rodziców · Linki · ZHP · Piosenki harcerskie
Menu

STRONA SZKOŁY

Redaktorzy i administracja witryny

Kontakt i lokalizacja

Dzwonki w szkole
1. 7:30 - 8:15
2. 8:20 - 9:05
3. 9:15 - 10:00
4. 10:20 - 11:05
5. 11:20 - 12:05
6. 12:15 - 13:00
7. 13:10 - 13:55
8. 14:00 - 14.45
Archiwum klas 0-III

ROK SZKOLNY 2017/18

ROK SZKOLNY 2016/17

ROK SZKOLNY 2015/16

ROK SZKOLNY 2014/15

ROK SZKOLNY 2013/14

ROK SZKOLNY 2012/13

ROK SZKOLNY 2011/12

ROK SZKOLNY 2010/11

ROK SZKOLNY 2009/10

ROK SZKOLNY 2008/09

Witamy

Witamy na stronie 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wł. Sikorskiego w Kopnicy


Aktualności

Z serca - dla Dominika

obrazek W dniach 5 i 6 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej w Kopnicy kiermasz zdrowych kanapek, owoców i soków. Akcję pod hasłem "Pomagamy Dominikowi" zorganizowały organizacje szkolne: Caritas, 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska oraz Mały i Duży Samorząd Uczniowski. Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy obsługi! Dzięki Waszej hojności, na pomoc dla Dominik Beniamin Bukowski - naszego absolwenta, kolegi, harcerza, uzbieraliśmy 2 265,68 zł. Dziękujemy za okazane serce <3. Cały dochód został wpłacony na konto Dominika na https://zrzutka.pl/wa8mmm.

zdjęciaZuchy gotowe na powitanie wiosny

obrazek W pierwszy dzień astronomicznej wiosny zuchy zrobiły własną marzannę, czyli słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej zimy. Natomiast jutro, wspólnie z przedszkolakami oraz uczniami z klas I-III radośnie powitają nową porę roku, głośno wołając: "Marzanno, marzanno ty zimowa panno. Zrób miejsce wiośnie, uciekaj gdzie pieprz rośnie. Marzanno, marzanno ty zimowa panno, Pięknie cię żegnamy, bo wiosnę witamy!"

zdjęciaTurniej sportowy Hufca ZHP Sławno

obrazek 02 maja zuchy z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej uczestniczyły w Turnieju sportowym Hufca ZHP Sławno, który odbył się w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie. Gromady zuchowe i drużyny harcerskie rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych, w których należało wykazać się sprawnością, szybkością i dokładnością. Emocje i duch walki były wspaniałe. Przy gromkim dopingu drużynowej zuchy zajęły IV miejsce. Dziękujemy organizatorom za udaną imprezę sportową.

zdjęciaPrzyjaźń i braterstwo... po harcersku

obrazek 22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni – Dzień Myśli Braterskiej. Ogólnoskautowe święto ustanowione w dniu narodzin jego twórcy Roberta Baden-Powella i jego żony Olave było okazją do zorganizowania biwaku w Szkole Podstawowej w Kopnicy, na który przybyli: zuchy i harcerze z 50. WDH wraz z drużynową phm. Anidą Rydlichowską oraz uczniowie z klas I-III wraz z paniami: Agnieszką Kaźmierczak, Elizą Zalewską-Kryściak i Izabelą Drapińską-Walasek.
Wieczorne świeczkowisko przy harcerskich piosenkach poprzedziła prezentacja postaci sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Natomiast przyczynkiem do dyskusji na temat przyjaźni i braterstwa było przedstawienie wzruszającego opowiadania ”Ziarenko piasku” druhny Rozalii Walasek – laureatki pierwszego miejsca w konkursie literackim Hufca ZHP Sławno. Tę część spotkania zakończyło zawiązanie wspólnego kręgu i przekazanie harcerskiej iskierki przyjaźni.
Po kolacji odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące szyfrowania i kodowania oraz zabawy integracyjne uczące komunikacji i współpracy z innymi. Wspólnie spędzony czas szybko minął, a uśmiechnięte buzie i rozmowy do rana świadczą o tym, że była to dla naszych dzieci wspaniała przygoda oraz okazja do lepszego poznania i zawiązania nowych znajomości.
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę wielu bratnich uścisków, uśmiechów i ciepłych słów, które sprawią, że krąg Przyjaciół będzie się stale powiększał!

zdjęciaPtasia stołówka

obrazek Samodzielne zbudowanie karmnika to nie tylko powód do dumy, ale również okazja do doskonałej zabawy. Tym bardziej, że można do tego wykorzystać wiele ciekawych materiałów – np. butelki PET czy puste kartoniki po soku lub mleku.
Właśnie takie surowce, podczas zbiórki oraz zajęć koła przyrodniczego, wykorzystały zuchy oraz uczniowie klasy trzeciej do budowy ptasich domków. Dzieci poznały również zasady dokarmiania i opieki nad ptakami. Wiedzą już, że właśnie tylko zimą powinno dokarmiać się ptaki. Nie powinno się robić tego jesienią, gdyż dokarmiane ptaki nie odlatują do ciepłych krajów, zostają na zimę i głodują.
Dzieci wiedzą też, czym należy karmić ptaki. Trzeba wybierać kulki z tłuszczu, w którym zatopione są rozmaite ziarna, wszelkiego rodzaju suche kasze, łuskany słonecznik, pszenica. Nie można sypać zbyt dużo pokarmu, tak aby nie zamarzł lub nie zepsuł się. Wróble najbardziej lubią nasiona różnych zbóż i chwastów. Sikorka lubi pokarm który zawiera sporo tłuszczu na przykład: słoninę, orzechy i drobne nasiona. Sikorkę bogatkę można karmić też ziarnem słonecznika lub siemieniem. Jemiołuszka bardzo lubi owoce głogu, tarniny, jemioły, dzikiej róży, jałowca, cisu i jarzębiny. Sójka chętnie żywi się żołędziami, orzechami, drobnymi owocami lub ziarnem.
Otwierając ptasią stołówkę, dzieci obiecały, że do końca zimy będą pamiętać o skrzydlatych przyjaciołach, którym coraz trudniej jest znaleźć wartościowy pokarm.

zdjęciaBetlejemskie Światło już w Darłowie

obrazek Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju to piękna tradycja, którą harcerze z 50. WDH z Kopnicy kultywują od wielu lat.

W tym roku przekazanie Światła odbyło się w dniu 20 grudnia. Na uroczystości w Kościele Mariackim obecni byli hm. Ryszard Sobczak - zastępca Komendanta Hufca ZHP Sławno, Radosław Głażewski - wójt Gminy Darłowo, harcerze z 13. DWDH „Szare Szeregi” im. Rudego w Darłowie z drużynowym phm. Arturem Hamerlingiem oraz zuchy i harcerze z 50. WDH im. Wł. Sikorskiego w Kopnicy z drużynową phm. Anidą Rydlichowską. Obecnych przywitał proboszcz parafii o. Wiesław Przybysz. Podziękował harcerzom i instruktorom za Ogień z Betlejem, który dzięki nim trafi do darłowskich domów na wigilijne stoły. Następnie Światło, za pośrednictwem harcerzy z 50. WDH trafiło do Komisariatu Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Dzieląc się tym wyjątkowym Płomieniem, którego tegoroczne hasło brzmi "W Tobie jest światło" składaliśmy wszystkim świąteczne życzenia dobra i pokoju, miłości i pojednania.

zdjęciaSpotkanie opłatkowe drużyny

obrazek W świątecznej atmosferze upłynęła harcerska wigilia zorganizowana przez 50. WDH w dniu 18 grudnia br. Na rozpoczęcie wszyscy zaśpiewaliśmy kolędę. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, jak również na Nowy Rok. Podniosłą uroczystość zakończył wspólny poczęstunek. Mam nadzieję, że wrażenia z tego spotkania pozostaną na długo w pamięci wszystkich zuchów i harcerzy.

zdjęciaKonkurs świąteczny

obrazek Bardzo dobre informacje napłynęły do szkoły w dniu 18 grudnia z Hufca ZHP w Sławnie. W tym dniu bowiem został rozstrzygnięty konkurs świąteczny skierowany do zuchów i harcerzy. Zadaniem zuchów i harcerzy młodszych było wykonanie ozdób choinkowych. Propozycją dla harcerzy starszych było napisanie opowiadania, gdzie oprócz motywu świątecznego, pojawić się miały także elementy harcerskie.
Niezmiernie miło mi poinformować, że:
I miejsce w kategorii literackiej zdobyła Rozalia Walasek,
I miejsce w kategorii plastycznej w pionie zuchowym zajęła Nel Polk,
wyróżnienie specjalne w kategorii plastycznej w pionie zuchowym otrzymała Antonina Stosik.
Gratulujemy!
Wszystkim zuchom i harcerzom dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie.

zdjęciaWarsztaty Związku Drużyn Miasta i Gminy Darłowo

obrazek W dniu 14 grudnia w Szkole Podstawowej w Kopnicy odbyły się dwugodzinne warsztaty dla drużyn Związku Drużyn ZHP Miasta i Gminy Darłowo, które zostały zorganizowane przez Komendę Hufca ZHP w Sławnie.

Podczas zajęć uczestnicy zdobyli wiedzę teoretyczną na temat harcerskiego systemu wychowania, struktury ZHP, systemu stopni instruktorskich oraz symboliki harcerskiej. Ponadto zuchy i harcerze świetnie się bawili poznając nowe zabawy integracyjne i pląsy harcerskie. Szkolenie prowadzili hm. Barbara Sobczak - komendant Hufca ZHP Sławno, hm. Ryszard Sobczak - z-ca komendanta ds. Kształceniowych oraz phm. Anida Rydlichowska – komendant Związku Drużyn ZHP Miasta i Gminy Darłowo.
Dziękujemy wszystkim za stworzenie miłej atmosfery i udział w zajęciach.

zdjęciaXV Rajd Niepodległości

obrazek W dniach 17-18 XI 2017 r. 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. W. Sikorskiego z Kopnicy przebywała na XV Rajdzie Niepodległości w Ostrowcu. Od wielu lat celem rajdu jest przybliżenie historii odzyskania niepodległości, uczczenie pamięci poległych Polaków w walkach wyzwoleńczych o wolną Polskę w różnych epokach, nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu obrzędowości, musztry, ratownictwa przedmedycznego, czytania mapy, rozwijanie sprawności fizycznej, wyrabianie higienicznego trybu życia oraz umiejętność organizowania form aktywnego wypoczynku, promowanie zasad i wartości w oparciu o Prawo Harcerskie, integracja środowiska harcerskiego.

Rajd rozpoczął się uroczystym apelem oraz inscenizacją słowno – muzyczną przygotowaną przez harcerzy z 27 WDH im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca.
Następnie na zuchów i harcerzy czekało wiele atrakcji, min.:
- śpiewanie piosenek patriotycznych i wojskowych,
- marsz nocny, w czasie którego uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii odzyskania niepodległości, orientacji w terenie, ratownictwa, odczytywania mapy,
- quiz o tematyce niepodległościowej,
- pokaz w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Granicznej z Darłowa,
- przemarsz na miejscowy cmentarz, odczytanie Apelu Poległych i zapalenie biało-czerwonych zniczy. Rajd zakończył się apelem podsumowującym.

Doceniając trud włożony w organizację rajdu, składamy serdeczne podziękowania organizatorom za całą gamę przeżyć, moc wrażeń, wspaniałą harcerską przygodę i miło spędzony czas.

zdjęciaZaduszki – akcja „Harcerze pamiętają”

obrazek Zgodnie z coroczną tradycją, przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, zuchy i harcerze 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej sprzątają nie tylko mogiły swoich bliskich, ale także opuszczone i zaniedbane groby na cmentarzach w Cisowie, Barzowicach i w Darłowie. Pierwsze takie groby zostały dziś wysprzątane przez harcerki: Marcelinę Mularczyk, Julię Janicką, Julię Kujawę i Zosię Koman. Swoje zadanie druhny wykonały z wielkim zapałem i zaangażowaniem: usunęły chwasty, zamiotły liście, zapaliły znicze, chwilą ciszy uczciły pamięć zmarłych. Zaduszki – akcja „Harcerze pamiętają” będzie trwała do 03 listopada.

zdjęciaIII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej Hufca ZHP Sławno

obrazek W dniu 20 października 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska wzięła udział w III Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej Hufca ZHP Sławno. Uczestnicy przeglądu prezentowali po dwie piosenki o tematyce religijnej. Jury przy ocenie brało pod uwagę interpretację, dobór repertuaru, poziom wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że:
I miejsce otrzymały zuchy w kategorii: zespół - gromady zuchowe;
I miejsce zajęła Julia Janicka w kategorii: solista - drużyny harcerskie;
III miejsce zajęła Rozalia Walasek w kategorii: solista - drużyny starszoharcerskie.
Gratuluję!

zdjęciaDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

obrazek Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły
składamy słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia, radości
i marzeń spełnienia.
Aby zawsze było słońce
i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło
o czym dzisiaj marzą.

zdjęcia

XVII DZIEŃ PAPIESKI

obrazek "Idźmy naprzód z nadzieją!" – pod takim hasłem w dniu 8 października obchodzony był w całej Polsce XVII Dzień Papieski. Podczas niego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy, w której corocznie udział biorą zuchy i harcerze naszej szkoły oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym, lecz ubogim, gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. Członkowie 50. WDH oraz SKC w minioną niedzielę kwestowali przed kościołami w Barzowicach, Cisowie i Darłówku wśród wiernych opuszczających niedzielną mszę. Łącznie na cele Fundacji udało się uzbierać kwotę 941,14 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

zdjęcia

HARCERSKI START HUFCA ZHP SŁAWNO

obrazek 29 września 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska z Kopnicy wzięła udział w Harcerskim Starcie Hufca ZHP Sławno, podczas którego oficjalnie zainaugurowano nowy rok harcerski.
Najpierw odbył się uroczysty apel, a potem przemarsz na Cmentarz Komunalny, gdzie pod Krzyżem Katyńskim i tablicą upamiętniającą poległych i pomordowanych harcerzy – obrońców Grodna zapalono symboliczne znicze. Po powrocie do hufca zuchy i harcerze zjedli pyszną grochówkę, po czym nastąpiła długo oczekiwana loteria fantowa. Każdy wyjechał ze Sławna z wylosowaną nagrodą i pozytywną energią. Dziękujemy organizatorom. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał.
Nowy rok harcerski to nowe wyzwania, zadania i cele. Mam nadzieję, że będzie owocował w same sukcesy i niespodzianki, czego Wam drogie zuchy, harcerze i rodzice życzę.

zdjęciaRODZINNE ŚWIĘTO LATAWCA

obrazek„Rodzinne Święto Latawca” to świetna okazja, żeby dobrze się bawić i spędzić wolny czas całą rodziną. Dlatego w dniu 22 września, na nietypową zbiórkę harcerską do Szkoły Podstawowej w Kopnicy przybyli: zuchy, harcerze, chętni uczniowie klas I-III oraz 32 rodziców, aby z wielką determinacją, stosując się do instrukcji lub wykorzystując tylko sobie znane sposoby zbudować wymarzony i niejednokrotnie swój pierwszy w życiu latawiec. Wbrew pozorom nie jest to trudne, wystarczy odrobina zdolności manualnych i dużo cierpliwości. Budową konstrukcji modeli zajęli się w większości dorośli, ale już część artystyczna, czyli dekorowanie należała do dzieci. Efektem dwugodzinnej pracy były piękne, kolorowe latawce.
Bezwietrzna pogoda nie pozwoliła latawcom pięknie szybować po kopnickim niebie, ale zabawa była przednia. Świadczą o tym uśmiechy dzieci i ich rodziców, którzy szybko biegnąc po boisku czynili cuda, aby latawce się unosiły, wysoko ponad głowami.
Dziękuję wszystkim za podjęcie zadania i twórczo spędzone piątkowe popołudnie. Zbiórka odbyła się dzięki dofinansowaniu w ramach Konkursu Grantowego z Funduszu 1% Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

zdjęciaGodzina
Imieniny
Kartka z kalendarza
Gości online
Licznik odwiedzin
Dołącz do nas na
Odliczamy
Kalendarz
Kliknij, to nic nie kosztuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie