Strona Główna · Dla rodziców · Linki · ZHP · Piosenki harcerskie
Menu

STRONA SZKOŁY

Redaktorzy i administracja witryny

Kontakt i lokalizacja

Dzwonki w szkole
1. 7:30 - 8:15
2. 8:20 - 9:05
3. 9:15 - 10:00
4. 10:20 - 11:05
5. 11:20 - 12:05
6. 12:15 - 13:00
7. 13:10 - 13:55
8. 14:00 - 14.45
Archiwum klas 0-III

ROK SZKOLNY 2017/18

ROK SZKOLNY 2016/17

ROK SZKOLNY 2015/16

ROK SZKOLNY 2014/15

ROK SZKOLNY 2013/14

ROK SZKOLNY 2012/13

ROK SZKOLNY 2011/12

ROK SZKOLNY 2010/11

ROK SZKOLNY 2009/10

ROK SZKOLNY 2008/09

Witamy

Witamy na stronie 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wł. Sikorskiego w Kopnicy


2018/2019

KRONIKA DRUŻYNY

SUKCESY DRUŻYNY


Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!


W 50. Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej im. W. Sikorskiego w Kopnicy obchodziliśmy podwójne święto - Dzień Mamy i Dzień Taty. Zuchy i harcerze – realizując kolejne sprawności - przygotowali przyjęcie, na które zaprosili swoich rodziców. W ramach sprawności Kuchcik, udekorowali i nakryli pięknie stół oraz urządzili ucztę potraw przygotowanych przez siebie - były muffinki, ciasta, sałatki oraz pyszne i zdrowe kanapki. W ramach sprawności Plastyk, wykonali dowolną techniką portrety swoich rodziców. Między innymi w ten sposób podziękowali za trud włożony w wychowanie i codzienną opiekę. Wszystkiego dobrego drodzy Rodzice.

zdjęciaŚwięta majowe


Orzeł Biały - w Ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych określono, że „Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy”. "Biały Orzeł” – to natomiast cykl sprawności, który zrealizowaliśmy z okazji majowych świąt: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. W trakcie trwania cyklu zuchy przypomniały sobie legendę o Lechu, Czechu i Rusie, czyli o początkach państwa polskiego, utrwaliły wiadomości na temat stolic Polski, przypomniały sobie jak wygląda i co symbolizuje godło naszego kraju. Wykonały też godło dowolną techniką, według własnego pomysłu. Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania.

zdjęciaDzień Ziemi


Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja nie tylko w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy, ale i w całej Polsce jest inna niż wszystkie dotychczasowe. W bieżącym roku bierzemy udział w tym ekologicznym święcie w sposób zdalny. Zuchy Hufca ZHP w Sławnie przygotowują plakaty promujące obchody Dnia Ziemi, a harcerze - wykorzystują do tego dowolny program graficzny. Przy okazji, realizując zadania proekologiczne, zdobywamy sprawność „Ekoludka”. Zachęcamy, by każdy z nas zadbał o naszą planetę w indywidualny sposób przez cały rok. Wystarczy korzystać z ekologicznych środków transportu, między innymi z roweru lub hulajnogi, segregować odpady, oszczędzać wodę, ograniczyć zużycie plastiku, używać własnych toreb wielokrotnego użytku podczas zakupów, kupować produkty w szklanych opakowaniach, naprawiać zepsute przedmioty - zamiast je wyrzucać.

zdjęciaImieniny Zucha


W tym wyjątkowym dniu, jakim jest 29. lutego, co cztery lata swoje imieniny obchodzą zuchy - najmłodsi członkowie Związku Harcerstwa Polskiego. Imieniny Zucha to święto wszystkich zuchów – tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w zuchowym świecie, jak i tych, którzy w strukturach harcerstwa istnieją od wielu lat.
Aby uczcić to wyjątkowe święto, 50. Wielopoziomowa Dryżyna Harcerska im. W. Sikorskiego w Kopnicy zorganizowała dwudniowy biwak, który rozpoczął się uroczystym świeczkowiskiem. Udział w nim wzięli zaproszeni goście: Pan Radosław Głażewski - Wójt Gminy Darłowo, hm. Ryszard Sobczak - komendant Hufca ZHP w Sławnie, Pan Rafał Kosowski - dyrektor naszej szkoły, zuchy, harcerze oraz rodzice zuchów. Spotkanie rozpoczęła drużynowa phm. Anida Krawiecka, która wygłosiła okolicznościową gawędę, a następnie zaprosiła wszystkich na zuchową zabawę, której punktem kulminacyjnym było złożenie przez najmłodsze zuchy Obietnicy Zuchowej. “Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” - to słowa Obietnicy, które zostały wypowiedziane przez: Oliwię, Julię, Gabrysię, Blankę i Beniamina. Zuchy otrzymały Znaczki Zucha i od tej chwili stały się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.
Zbiórka zakończyła się zawiązaniem braterskiego kręgu oraz symbolicznym przekazaniem iskierki przyjaźni. To była piękna uroczystość połączona z dobrą zabawą, która na długo zostanie w pamięci naszych zuchów, harcerzy i gości. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za obecność, a rodzicom za całoroczną współpracę i wsparcie.

zdjęciaDzień Babci i Dzień Dziadka


Kochana Babciu! Kochany Dziadku!
W każdej chwili, zawsze i wszędzie,
niech Wam w życiu dobrze będzie.
Niech Was dobry los obdarzy
wszystkim, o czym serce marzy!

zdjęcia„Światło, które daje moc”


Jak co roku w okresie Adwentu zuchy i harcerze włączają się w sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku nasza akcja przebiega pod hasłem „Światło, które daje moc”. W dniu 19 grudnia nasza drużyna uczestniczyła w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, które ze Sławna do Darłowa przywiózł Komendant Hufca ZHP Sławno, hm. Ryszard Sobczak. Uroczystość odbyła się w Kościele Mariackim. Następnie Światło, za naszym pośrednictwem trafiło do Komisariatu Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

zdjęciaSpotkanie opłatkowe zuchów i harcerzy


W świątecznej atmosferze upłynęła harcerska wigilia zorganizowana przez 50. WDH w dniu 16 grudnia br. Na rozpoczęcie wszyscy zaśpiewaliśmy kolędę. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, jak również na Nowy Rok. Podniosłą uroczystość zakończył wspólny poczęstunek. W zuchowo-harcerskiej drużynie tradycyjnie panowała atmosfera braterstwa i przyjaźni.

zdjęciaXVII Rajd Niepodległości w Ostrowcu


W dniach 08-09.11.2019 r. 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. W. Sikorskiego przebywała na XVII Rajdzie Niepodległości Hufca ZHP Sławno w Ostrowcu, aby uczcić 101. rocznicę odzyskania niepodległości - Narodowe Święto Niepodległości. Rajd rozpoczął się uroczystym apelem oraz inscenizacją przygotowaną przez 7. GZ „Kosmiczna Gromada”, 27. WDH im. Jerzego Kukuczki oraz uczniów Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu. Po kolacji zuchy i harcerze wzięli udział w zajęciach programowych – z zapałem ćwiczyli musztrę, szyfry, węzły, „kubkowanie”, bawili się przy muzyce. Późnym wieczorem odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie, które złożyła druhenka Antonina Stosik i otrzymała krzyż harcerski. Tosiu, gratulujemy! Pełna wrażeń noc – to gra terenowa, podczas której można było wykazać się znajomością historii Polski oraz terenoznawstwa i ratownictwa przedmedycznego. W drugim dniu rajdu uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej odprawionej w intencji poległych w walce o wolność kraju. Następny punkt bogatego programu to przemarsz wszystkich na miejscowy cmentarz, zapalenie biało-czerwonych zniczy przy Krzyżu i Apel Poległych. Po powrocie do szkoły na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Rajd zakończył się apelem podsumowującym. Dziękujemy organizatorom rajdu za zaproszenie, wspaniałą harcerską przygodę i wspólnie spędzony czas.

zdjęcia„Niepodległa” w Drużynie Harcerskiej


Zuchy i harcerze z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego rozpoczęli przygotowania do obchodów Święta Niepodległości. W oparciu o realizację projektu edukacyjnego pod nazwą „Niepodległa” uczestniczyli w zbiórce tematycznej poświęconej 101. rocznicy odzyskania niepodległości, w czasie której przyswoili sobie podstawowe wiadomości z historii wyzwolenia Polski spod zaborów, poznali symbole narodowe, samodzielnie wykonali patriotyczne kokardy, a także poznali zasady zachowania się podczas uroczystości państwowych. Ponadto, przygotowali się do indywidualnego kompletowania ekwipunku uczestnika rajdu hufcowego, który odbędzie się w dniach 8-9 listopada w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu. Zadanie zrealizowano w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

zdjęciaWyśpiewali I miejsce


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zuchy z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy zajęły I miejsce w V Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej, który odbył się w Domu Harcerza w Sławnie. Nasi młodzi wokaliści zaprezentowali dwie piosenki: "Gdzie Ty mieszkasz Jezu" i "Jezus zwyciężył". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęciaAkcja sprzątania grobów


Wolontariusze z SKW Fala Pomocy, SK Caritas oraz zuchy i harcerze z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego co roku pamiętają o sprzątaniu grobów przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. W dniu 24 października zabrali ze sobą grabie, szczotki oraz worki na liście i bezpośrednio po lekcjach pojechali na cmentarze w Cisowie i Barzowicach. Zakasali rękawy i zabrali się do pracy. Odnaleźli mogiły zapomniane, zaniedbane lub zniszczone, a następnie usunęli chwasty, zamietli liście, zapalili znicze, chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłych. Zadanie swoje wykonali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Podczas pracy nie zabrakło chwili refleksji i zadumy o swoich bliskich, którzy już odeszli. Jak twierdzą nasi uczniowie, pamięć o zmarłych to nasz obowiązek.

zdjęciaXIX Dzień Papieski


13 października w całej Polsce obchodzony był XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz jej stypendystów nazywanych „Żywym Pomnikiem” Jana Pawła II. Przed kościołami w Barzowicach, Cisowie i Darłówku wolontariusze z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. W. Sikorskiego oraz ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy zbierali pieniądze na stypendia dla uczniów i studentów, którymi opiekuje się Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wierni chętnie wrzucali datki do puszek, za co serdecznie dziękujemy!

zdjęciaBohaterOn – kartka do Powstańca


50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Wł. Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiego projektu „BohaterOn – wyślij kartkę do Powstańca”, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Podczas dwóch zbiórek zuchy i harcerze dowiedzieli się najważniejszych informacji o Powstaniu Warszawskim i udziale w nim harcerzy. Dzięki temu mogli poznać historię tamtych lat, zapoznać się z biogramami wybranych uczestników walk i samodzielnie przygotować kartki z życzeniami dla Powstańców. Zawierały one słowa podziwu, podziękowania, wyrazy szacunki oraz pozdrowienia dla jeszcze żyjących Bohaterów, którzy w 1944 roku bronili naszej stolicy. Zadanie zrealizowano w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

zdjęciaHarcerski Start Hufca ZHP Sławno


27 września 2019 r. 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. W. Sikorskiego z Kopnicy wzięła udział w Harcerskim Starcie Hufca ZHP Sławno, podczas którego oficjalnie zainaugurowano nowy rok harcerski. Po uroczystym apelu, który odbył się na pl. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczestnicy Startu, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, powrócili do Domu Harcerza, gdzie zjedli pyszną harcerską grochówkę oraz uczestniczyli w zabawach pląsach przygotowanych przez instruktorów. Na zakończenie spotkania drużynowi wzięli udział w losowaniu nagród dla swoich podopiecznych. Nowy rok harcerski został rozpoczęty. Do zobaczenia na wspólnym szlaku!

zdjęciaEuropejskie Dni Dziedzictwa


W sobotę, 14 września 2019 r., Klaudia Góra i Oliwia Rogala z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy wraz z drużynową phm. Anidą Krawiecką wzięły udział w spotkaniu pokoleń pod hasłem „Na końcu tej drogi w Polskę się spleciemy”. Spotkanie, które w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie zorganizowała Pani Renata Potomska, odbyło się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019. Podczas niego nasze zuchenki przepięknie zaśpiewały piosenki „Taki kraj” i „Co to jest niepodległość”, a ich wykonanie wywołało wśród słuchaczy ogromny aplauz. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

zdjęcia

Aktualności

Godzina
Imieniny
Kartka z kalendarza
Gości online
Licznik odwiedzin
Dołącz do nas na
Odliczamy
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie